
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
Stock: 1662
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09696
Ext.Price$0.09696
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09696 | $0.09696 |
| 10 | $0.04848 | $0.48480 |
| 50 | $0.04348 | $2.17400 |
| 100 | $0.03899 | $3.89900 |
| 500 | $0.03346 | $16.73000 |
| 1000 | $0.02871 | $28.71000 |
| 3000 | $0.02731 | $81.93000 |
| 5000 | $0.02597 | $129.85000 |
| 10000 | $0.02450 | $245.00000 |
